آشنایی با انواع تشک‌های موجود در دنیا

[vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”6343″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

فروشگاه اینترنتی فروشان برای سهولت در انتخاب شما مشتریان عزیز و گرامی تلاش نموده است تا با ایجاد دسته‌بندی‌های شفاف و امکان مقایسه بین انواع مختلف تشک‌های موجود در بازار شمارا در مسیر انتخاب و خرید مناسب‌ترین تشک همراهی کند. برای شروعمناسب‌ترین و بهترین  خرید تشک با خصوصیات فردی خود ابتدا باید نکات  اصلی در مورد انواع تشک‌ها را بشناسیم.

انواع تشک‌ها

تشک‌ها به‌صورت کلی به چهار دسته اصلی تقسیم می‌شوند

 • تشک های طبی
 • تشک فنری
 • تشک طبی فنری
 • تشک فنر منفصل

البته تشک های های فوق پرکاربرد‌ترین تشک های موجود در بازار می‌باشند که علاوه بر آنها تشک های آپشنال و ویژه نیز وجود دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. که اگر بخواهیم اشاره به انواع آنها داشته باشیم می‌توانیم 1)  تشک مموری فوم 2)‌تشک‌بادی 3)تشکآبی 4) تشک لاتکس را نام ببریم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تمامی این تشک در فروشگاه اینترنتی فروشان عرضه می‌گردد. همچنین این فروشگاه سعی نموده است از شرکت های تولید کننده‌ تشک بهترین آنها را انتخاب نموده و به شما مشتریان گرامی معرفی کند

با بررسی‌ها و صحت سنجی‌های لازم که در عرصه تولید تشک انجام داده‌ایم شرکتها‌یی را به شرح ذیل به شما معرفی خواهیک نمود که از اصل بودن آنها و همچنین کیفیت محصولاتشان اطمینان داریم:

 • تشک رویال (اصل)

برای اطمینان از اصل بودن تشک رویال حتما کلیک کنید تا با نشانه‌های اصل بودن تشک رویال اصل آشنا شوید و فریب سایت‌هایی که تشک رویال فرعی و فیک عرضه می‌کنند را نخورید.

 • تشک خوشخواب
 • تشک دنلپ DANLOP
 • تنشک داتیس
 • تشک رویال خواب آسایش

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”6347″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

تشک طبی

همان‌طور که در شکل روبرو مشاهده می‌فرمایید تشک طبی یک تشک بدون فنر است و با استفاده از اسفنج‌ها و فوم‌های مختلف ساخته می‌شوند این تشک‌ها سفت‌تر از سایر تشک‌های فنری و… می‌باشند و بیشتر برای افرادی که توصیه پزشکی دارند مناسب است.

برای شناخت هرچه بیشتر تشک‌های طبی باید بیان کنیم که شاخص‌ترین خصوصیت این تشک‌ها سفت بودن آن‌ها است.

در حقیقت پزشکان متخصص به افرادی که از ناحیه کمر و ستون فقرات دچار مشکل هستند و از دزد این ناحیه رنج می‌برند به بیماران خود توصیه می‌کنند از تشک‌های طبی برای خواب خود استفاده کنند.

البته لازم به ذکر است که تعریف تشک طبی در ه شرکت تولیدکننده تشک متفاوت است و لزوماً این‌طور نیست که تشک طبی حتماً بدون فنر باشد. دلیل اینکه به تشک‌های بدون فنر تشک طبی میگویند ریشه در سال‌های قبل دارد و در آن زمان فنّاوری‌های جدید در این عرصه  وجود نداشته است. درگذشته تشک‌های فنری همگی از فنّاوری قدیمی فنر متصل بهره‌مند بودند به همین سبب هنگامی‌که فرد روی تشک‌های فنر متصل می‌خوابد نیروی وارده ناشی از قسمت‌های سنگین بدن در تشک پخش‌شده و فنرهای اطراف را هم فشرده می‌سازد، بنابراین این امر برای افرادی که می‌خواهند از ستون فقرات خود محافظت کنند خیلی مناسب نیست. دز بیانی ساده‌تر فنرهای متصل‌به‌هم به شکلی مونتاژ می‌شوند که پس از خوابیدن فرد روی تشک و فرورفتن باسن قسمت‌های اطراف هم به پایین فشرده‌شده و زید ستون فقرات شخص نیز خالی می‌شود .

به همین علت اغلب پزشکان تشک‌های فنر متصل را برای بیماران خود ممنوع کرده و به آنا توصیه می‌نمایند تا از تشک‌های طبی بدون فنر استفاده کندن.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

اشتباه دهی که در استفاده از تشک‌های طبی در جهت رفع آسیب اشکالات کمر و ستون فقرات رایج است این است که عموم مردم بر این باورند که هرچه تشک سفت‌تر باشد طبی‌تر است که این تصور اشتباهی است.

نرمی و سفتی تشک‌های طبی ارتباط مستقیمی به وزن بدن شخص دارد و تشک متناسب یک بیمار می‌تواند حتی تشک فنری نیز باشد که این امر حتماً نیاز به مشاوره دارد که کارشناسان فروشگاه اینترنتی فروشان به‌طور رایگان این مشاوره را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

اگر تصمیم بر خرید تشک‌های طبی رادارید باید توجه داشته باشید که این نوع تشک‌ها با توجه به تولیدکننده‌ی آن دارای مواد و متریال متفاوتی می‌باشند. و حتماً باید به لایه‌بندی‌های مورداستفاده در آن دقت داشته باشید. چراکه یک تشک طبی بدون فنر می‌تواند در عین استفاده نکردن از فنر با به‌کارگیری لایه‌های مختلف و باکیفیت، حس راحتی بسیار بالایی به افراد انتقال دهد.

در ادامه باید بدانیم تشک‌های طبی نیز خود تنوع بسیار زیادی دارند و فوم‌های استفاده‌شده در آن و همچنین مهندسی و طراحی فیزیکی هر تشک طبی نیز منحصربه‌فرد است و بستگی دارد شرکت تولیدکننده از چه روش و متدی استفاده نموده است. بنابراین بهتر است پس از مشاهده یک تشک طبی با ساختار داخلی آن تشک نیز آشنا شوید و مطلع گردید که از چه لایه‌بندی‌ای در ساخت آن استفاده‌شده است.

امروزه تولیدکننده‌ها از روش‌های مدرن‌تری نسبت به گذشته استفاده می‌نمایند که در برخی از آنان ساختار لایه‌بندی و سطح‌بندی تشک به‌گونه‌ای طراحی می‌گردد که برای هر یک از اعضای بدن شخص از نوع فوم‌های مختص به همان ناحیه استفاده می‌گردد و این بدان معناست که فوم بکار بره شده برای قسمت زیر سر، زیرستون فقرات، زیر باسن و پاها باهم متفاوت بوده و هرکدام دارای درجه نرمی و سفتی خاص خود می‌باشد.

تشک‌های طبی می‌توانند از لایه‌ی مموری فوم نیز برخوردار باشند که این لایه سبب می‌گردد ضمن طبی بودن و حفظ سفتی موردنظر احساس راحتی و نرمی لذت بخشی در لایه رویی به فرد منتقل سازد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6204″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تشک فنری

تشک فنری یکی از اولین نوع تشک‌هایی است که روانه بازار گردید و ساختار ساده این تشک‌ها دلیل اصلی پایین بودن قیمت آن‌ها محسوب می‌‌شود.تشک‌های فنری نیز از معایب و مزایای خاص خودش بهره‌مند است. از مزایای این تشک‌ها می‌تواند قیمت مناسب و عمر طولانی را برشمرد.تشک‌های فنری به نسبت نرم می‌باشند و برای وزن‌های پایین‌تر از 70 کیلوگرم مناسب می‌باشند.

تشک‌های فنری از ساختار فنرهای بانل تشکیل‌شده‌اند که این نوع فنرها یکپارچه و به هم متصل می‌باشند.

یکپارچه بودن فنرهای بانل سبب می‌شود تا نیروی وارده از طرف وزن بدن شخص به تمام سطح تشک پخش گردد. همین امر موجب می‌گردد اگر قسمتی از این تشک فرو برود محدوده اطراف را نیز با خود فشرده می‌سازد.

حال با دانستن تمام این موضوعات باید توجه داشته باشیم که فنرهای متصل‌به‌هم همیشه یک نقطه‌ضعف محسوب نمی‌شوند این نوع تشک‌ها راحتی و آسودگی مطلوبی دارند اما به یک شرط و آن شرط این است که فقط و فقط برای اشخاص با وزن پایین از تشک‌های فنری فنر متصل استفاده نمایند.

تشک‌های فنری برای افرادی با وزن‌های پایین‌تر از 70 کیلو بسیار مناسب است و مشکل خاصی  برای ایشان به وجود نخواهد آورد.

همچنین فنرهای بانل بسیار مقاوم بوده و خاصیت کشسانی آن‌ها برای کودکان تا حد زیادی جذاب است و همین امر سبب گشته تا یکی از پرکاربردترین تشک‌ها برای محدوده سنی کودکان تشک‌های فنری قلمداد گردد.

بنابراین اگر برای کود و نوجوان خود به دنبال یک تشک مقاوم و با طول عمر بالا می‌گردید حتماً تشک فنری خریداری بفرمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”6353″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

تشک طبی فنری

همان‌طور که از نام آن پیداست تشک طبی فنری تلفیقی از تشک طبی و فنری است. بنابراین در داخل تشک هم از لایه‌های اسفنجی و هم از فنرهای متصل(بانل) استفاده‌شده است.ترکیب اسفنج و فنر سبب می‌گردد تشک موردنظر توأمان با طبی بودن و خاصیت اسفنجی آن احساس نرمی و راحتی نیز به دلیل بهره‌مندی از فنر داشته باشد.

فنرهای استفاده‌شده در تشک‌های طبی فنری غالباً فنرهای به هم متصل بانل بوده و استراکچر محکم و مقاومی برخوردار می‌باشند.

یکی از بارزترین مشخصه‌های ظاهری این نوع تشک‌ها ضخامت بیشتر آن‌ها نسبت به سایرین است.

بنابراین پارامترهایی که در تشک‌های طبی فنری اهمیت دارند و باید به آن‌ها دقت نمود :

 • نوع اسفنج‌های به‌کاررفته در تشک
 • لایه‌بندی‌ها و نحوه مونتاژ آن
 • نوع و ضخامت فنر

تشک‌های طبی فنری درواقع مناسب‌ترین تشک برای کاربردهای یک‌نفره می‌باشند. و همان‌طور که اشاره گردید طول عمر بالا و راحتی خوبی نیز دارند. در هنگام خرید یک تشک طبی فنری باید به لایه‌بندی‌های داخل تشک دقت فرمایید. چراکه اگر کمی در مهار و فیکس لایه‌های مختلف روی‌هم کم‌کاری صورت گرفته باشد عمر تشک بسیار پایین می‌آید و به‌زودی شاهد تغییر شکل شدن خواهیم بود.

بنابراین تشک طبی فنری یکی از پرفروش‌ترین نوع تشک‌های موجود هست که در فروشگاه اینترنتی فروشان عرضه می‌گردند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

تشک فنر منفصل

یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین فناوری‌هایی که در صنعت ساخت تشک واردشده است حذف فنرهای به هم متصل و بانل است. که با استفاده از این فناوری فنرهای پاکتی از هم مستقل جایگزین بسیار بهتری در تشک‌های فنردار اطلاق می‌گردند.

در حقیقت فنرهای کوچکی که در سطح تشک به هم متصل می‌شدند و یک بلوک یکپارچه را شکل می‌دادند جای خود را به فنرهای منفصل دادند که هرکدام به‌صورت جداگانه درون یک پاکت پارچه‌ای و الیاف مصنوعی قرار می‌گیرند.

درگذشته که هنوز این نوع تشک‌ها وارد بازار نگردیده بودند افراد از خواب روی تشک‌های دونفره فنر متصل احساس نارضایتی می‌نمودند. و دائماً از تکان‌هایی که به‌موجب غلت خوردن شخص کناری خود ایجاد می‌شد رنج می‌بردند.

این فناوری برای از بین بردن این اشکال و ایرادهای پزشکی دیگر که در ادامه عرض خواهیم کرد به این صنعت وارد شد.

ویژگی‌های تشک فنر منفصل یا تشک فنر پاکتی :

 • مستقل بودن فنرها و سبک بودن تشک نسبت به تشک‌های فنری متصل
 • عدم انتقال لرزش و تکان به قسمت‌های دیگر تشک
 • فرورفتن هر قسمت از بدن به‌تناسب وزن همان ناحیه که پشتیبانی ایده آلی از بدن فرد به عمل می‌آورد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”6354″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”6354″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

بنابراین اگر از غلت خوردن و تکان خوردن شخصی ه کنار شما خوابیده است خسته شده‌اید حتماً تشک فنر منفصل خریداری کنید تا از این موضوع آسوده باشید و راحت و با آرامش‌بخش خواب بروید.

ازنظر پزشکان بهترین حالت خواب زمانی است که در طول شب ستون فقرات و پاها همگی در یک راستا قرار بگیرند. حال با توجه به برآمدگی‌های بدن و اینکه اگر قرار باشد روی زمین بخوابیم این برآمدگی‌ها و اختلاف ارتفاع هر ناحیه از بدن سبب می‌گردد که ستون فقرات هم به‌صورت منحنی درآمده و در طول شب به بدترین حالت ممکن درآید. تا در هنگام بیدار شدن فرد درون خودش درد و خستگی ناشی از اشکال رخت خواب خود رنج ببرد.

درنتیجه تشک‌ها فنر منفصل طوری طراحی‌شده‌اند تا هر ناحیه از تشک با توجه به عرض بدن در هر ناحیه تشک فرو برود. برای مثال طراح و سازنده فنرهای قسمت زیر کتف‌ها را نرم‌تر در نظر می‌گیرند و برای هر قسمت طراحی منحصربه‌فردی انجام می‌دهند. همین تمهیدات است که موجب می‌شود هنگامی‌که فرد در هر حالتی روی این تشک‌ها می‌خوابد بدنش ازلحاظ ارتفاع در یک ارتفاع و یک راستا قرار می‌گیرند که این بهترین حالت قرارگیری برای ستون فقرات و استخوان‌ها محسوب می‌گردد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”5/6″][vc_column_text]

تشک‌های ویژه یا آپشنال

تشک هایی که می‌توانند یکی از چهار نوع اصلی باشند و یک ویژگی به آنها اظافه گردد.

و یا تشک هایی که خارج از چهار نوع اصلی پر کاربرد بوده و در مواقع خاص و بیشتر برای کاربرد تفریحی از آننها استفاده می‌شود

 • تشک مموری فوم
 • تشک بادی
 • تشک آبی
 • تشک لاتکس

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تشک مموری فوم

 • تشک مموری فوم در حقیقت از یک‌لایه فوم هوشمند بهره می‌برد که این فوم خاصیت خاص و فوق‌العاده‌ای دارد.

ویژگی اصلی این فوم این است که اگر شما با دست خود این فوم را فشرده‌سازید پس از برداشتن نیروی اعمال‌شده شاهد این خواهید بود که جای دستتان تا چندین ثانیه باقی خواهد ماند و آرام‌آرام به شکل اولیه خود بازمی‌گردد.

اگر بخواهیم بدانیم چگونه و با چه فناوری خاصی این ویژگی در مموری فوم شکل‌گرفته هست به‌طور مختصر باید عرض کنیم که : هنگام تولید این فوم‌ها ضمن استفاده از مواد خاص حباب‌هایی از هوا درون این فوم‌ها ایجاد می‌گردند که ساختار سلولی بسیار ریزی داشته و در مقیاس میکرونی هستند. این حباب‌ها هنگام فشرده شدن مموری فوم‌ها هوای درونشان تخلیه می‌گردد و با ایجاد خلع لحظه این ویژگی به وجود می‌آید که مموری فوم خیلی کند و آرام به حالت اولیه برگردد.

حال خاصیت برگشت‌پذیری آرام در مموری فوم‌ها چه کاربردی دارد؟

این خاصیت سبب می‌گردد هنگامی‌که فرد روی مموری فوم می‌خوابد هر قسمت از تشک بنا بر وزن همان ناحیه فشرده شود و خاصیت فنری‌ای وجود نداشته باشد که نیروی فشاری از طرف تشک به شخص وارد گردد.

بنابراین اگر بخواهیم با زبانی ساده‌تر بیان کنیم تشک تا زمانی که فرد بر روی آن خوابیده باشد به شکل و قالب بدنش درمی‌آید. و این تشک‌ها به‌راحتی همه جای بدن شخص را حمایت می‌کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row gap=”35″][vc_column width=”1/3″][vc_message message_box_color=”danger” icon_fontawesome=”fa fa-check”]خرید انواع تشک[/vc_message][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_message message_box_color=”danger” icon_fontawesome=”fa fa-check”]لیست قیمت تشک رویال[/vc_message][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_message message_box_color=”danger” icon_fontawesome=”fa fa-check”]خرید تشک رویال[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.